onemusic logo

Amit tudni érdemes a FIELDS OF JOY FESTIVAL fellépőiről

Agoria (Infiné, Different – FR)

A francia technozseni Sebastian Devaud 2003-ban robbant be a köztudatba Blossom c. albumávál, melyet egekig magasztaltak a kritikusok és a szakmabeliek is. Már az album megjelenésének évében a barcelonai Sonar fesztiválon táncoltathatott 10 000 embert. Számos remixfelkérés (Paul Kalkbrenner, UNKLE...) és további két album (The Green Armchair–2006, Go Fast–2008) után megalapította sajat kiadóját az Infinét. 2010 elején felkérték a legendás Balance mixsorozat 16. részének elkészítésére, melynek bemutató turnéjába kapcsolódik be a FOJ is.

Alex Bau (Credo, CLR - DE)

A több mint 10 éve tevékenykedő veterán Alex Bau nevét nehezen kerülhették el a szcénában jártasak. A tökéketes mixtechnikájáról és több órás kemény szettjeiről híres lemezlovas ugyanabban a kicsi bajorországi klubban kezdte pályafutását mint DJ Hell. Azóta már temérdek megjelenéssel büszkélkedhet saját kiadójánál (Credo) és olyan vendégkiadóknál, mint pl. a Chris Liebing fémjelezte CLR. Megjelenéseit is rendszeresen játssza Dubfire, Adam Beyer vagy éppen Stephan Bodzin. Magyarországra legújabb, „Being Wayne Sydorsky”, c. albumát érkezik bemutatni.

Format:B (Formatik, Highgrade - DE)

A Format:B a berlini éjszakában régóta tevékenykedő Jacob Hilden és Franziskus Sell találkozásának eredménye. 2005 óta adnak ki zenéket együtt, a széleskörű ismeretséget Oliver Koletzki kiadója, a Stil Vor Talent hozta nekik. Hauzzal felütött, kemény, kattogós minimal technójuk a világ minden részén megmozgatja a közönséget, megfordultak már a legnevesebb fesztiválokon Japántól Brazíliáig. Egyedi hangzásvilágukra saját kiadót építettek, Formatik néven. Itt jelentet meg többek között Boris Brejcha és Daniel Steinberg is.

Ricardo Tobar (Border Community – RCH)

A fiatal chilei srác James Holden csodagyerekeinek gyűjtőhelyéről, a Border Community-ból indult hódító útjára. Első megjenésével, az El Sunsettel rögtön ráérzett az esszenciális border hangzásra és a 2007-es év egyik legnagyobb slágerét alkotta meg az akkor még csak 22 éves Ricardo. Balaton Sound-os fellépése után a 2010-es Fields of Joy fesztivál hajnalán újra megbizonyosodhatunk átütő tehetségéről.

Sub Focus (Ram Records - UK)

Andy C pártfogoltja ismertségben lassan túlnő a mesterén, Sub Focus saját magáról elnevezett debütáló albumának megjelenése óta úszik a sikerben. A jelenleg a Pendulummal turnézó Nick két klippel is tarol Angliában, az egyik a Stamina eltorzított hangjával kísért Could This Be Real, a másik a Sting lánya, Coco által felénekelt Splash. Sub Focus nem csak zeneszerzőként, de DJ-ként is elismerést érdemel, villámkézzel mixeli a tömegmozgató drum and bass-t, de ha úgy adódik becsúszhat egy kis dubstep és négynegyed is.

Original Sin (True Playaz - UK)

Original Sin nem egy szűklátókörű clownstep előadó, erről is árulkodik tavaly megjelent debütáló albuma, amelyet DJ Hype adott ki a legendás Playaz kiadón keresztül. Az aktuális jump up és bristol sound mellé bátran csempész jungle és liquid funk elemeket, de nem felejt el hű lenni saját stílusához. Kegyetlenul széttorzított basszusfutamokkal felvértezett bohóczenéivel nagy előszeretettel kezdi szettjét és robbantja a bulit például Andy C vagy Friction.

S.P.Y. (Metalheadz - BR)

A Brazíliából származó S.P.Y. nem újonc a drum&bass világában, de igazán az elmúlt két évben sikerült révbe érnie. Amellett, hogy tenyerén hordozza Marky, Goldie, Storm és sokan mások, mostanában már alig telik el olyan hét, hogy ne jelenne meg tőle a legnagyobb kiadóknál (Metalheadz, C.I.A., Shogun Audio) néhány zene. Szinte forr körülötte a levegő, de nem csak számai árulkodnak kiváló és szerteágazó ízlésről: a DJ pultban jópár táncteret felrobbantott már. A mindig emlékezetes FOJ napfelkelte szettért idén ő lesz a felelős, megérdemelten.

Ramadanman (Hessle Audio - UK)

A 14 éves kora óta mixelő David Ramadanman a deep house-ból a hip hop-on és a jungle-n át landolt az akkortájt formálódó dubstep világban. Majd 15 évesen már kompjuterén Fruity Loops-t futtatva ügyködött saját szerzeményein. Haverjaival (Ben UFO és Pangaea) Hessle Audio néven kiadót alapított, ahol sorra jelentetik meg dubstep-en messze túlmutató, beskatulyázhatatlan, de mindig első osztályú zenéiket. A kölyökképű Ramadanman szettjeiben is kompromisszummentesen és változatosan szelektál, bemutatva a lassabb basszusközpontú zenék minden ágát, múltját, jelenét és jövőjét.

Agoria (Infiné, Different – FR)

Alex Bau (Credo, CLR - DE)

Format:B (Formatik, Highgrade - DE)

Ricardo Tobar (Border Community – RCH)

Sub Focus (Ram Records - UK)

Original Sin (True Playaz - UK)

S.P.Y. (Metalheadz - BR)

Ramadanman (Hessle Audio - UK)

A svéd DJ és producer, Avicii köszön vissza a BURN dobozokról

25 May 13:30
Különleges kiadásban kapható hazánkban a BURN Original energiaital. A limitált kiadású széria csupán néhány hétig lesz elérhető.

Hallgatni vagy nézni? Miért nem táncolnak ma az emberek a bulikban?

18 Nov 10:21
A bulik egykor a tánc körül forogtak, de ma a vizualitás és a közösségi média világában az élmény passzív szemlélődővé vált. A LED-falak és lézershow-k elvonják a figyelmet a zenéről, miközben az ösztönös mozgás háttérbe szorul. Hogyan változott meg a közönség szerepe, és mit tehetünk, hogy a tánc visszatérjen az éjszakai élet szívébe?