Cikkek: 7371 | Ma megjelent: 27
onemusic logo

A fogyatékkal élő zenészek magas szintű diszkriminációval szembesülnek a munkahelyeken, új jelentés szerint


A Musicians' Union és a Help Musicians közös jelentése, a "Disabled Musicians Insight Report" részletesen bemutatja a fogyatékkal élő zenészek munkahelyi kihívásait és a velük szembeni diszkrimináció mértékét. A felmérésben részt vevő 2 593 zenész 88%-a nyilatkozott úgy, hogy nyíltan vállalta fogyatékosságát munkatársai előtt. Ennek ellenére 94%-uk tapasztalt diszkriminációt, amely negatívan befolyásolta munkavégzésüket vagy karrierjük alakulását.

A jelentés rávilágít arra is, hogy a fogyatékkal élő zenészek gyakran szembesülnek más típusú diszkriminációval is. A felmérés szerint 23%-uk számolt be szexuális zaklatásról, szemben a nem fogyatékkal élő zenészek 13%-ával. Továbbá 27%-uk tapasztalt rasszizmust, míg a nem fogyatékkal élők körében ez az arány 7%. A nemi alapú diszkrimináció is jelentős: a transznemű fogyatékkal élő zenészek 51%-a számolt be ilyen tapasztalatokról.

A Musicians' Union főtitkára, Naomi Pohl hangsúlyozta: "A jelentés adatai rendszerszintű problémákra világítanak rá a zeneiparban, beleértve az attitűdbeli, strukturális és gazdasági akadályokat az oktatásban és a foglalkoztatásban. A fogyatékkal élő zenészek jelentősen hozzájárulnak a zeneipar gazdagságához, minden műfajban és szektorban jelen vannak. Azonban az adatok azt mutatják, hogy ez a közösség számos, jelentős akadállyal szembesül a fenntartható karrier kialakításában."

A jelentés arra is kitér, hogy a fogyatékkal élő zenészek 22%-a eladósodott, míg a neurodivergens és mentális egészségi problémákkal küzdők körében ez az arány 27%. A Musicians' Union és a Help Musicians felhívja a figyelmet arra, hogy sürgős intézkedésekre van szükség a zeneiparban az egyenlőség és befogadás előmozdítása érdekében.

HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

Katlan 2025